Идеалниот тим на есенскиот дел од Премиер лигата

Од:

Идеалниот тим на есенскиот дел од Премиер лигата според ESPN е во формација 4-3-3 изгледа вака:

dobivaj vesti na viber

Асмир Беговиќ (Стоук) – Пабло Забалета (Манчестер Сити), Себастијан Басонг (Норич), Јан Вертонген (Тотенхем), Лејтон Бејнс (Евертон) – Јаја Туре (Манчестер Сити), Мичу (Свонси), Санти Казорла (Арсенал) – Луис Суарез (Ливерпул), Вејн Руни (Манчестер Јунајтед), Робин ван Перси (Манчестер Јунајтед).

Предводник на идеалниот тим во есенскиот дел е менаџерот на Свонси, Михаел Лаудруп.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он

Leave a Comment

16 − ten =