fudbal anglija

Спорт

Победа за екипите од Манчестер во 20. коло од Премиер лигата

А1он
Во Англиското фудбалско првенство викендов на програмата се натпреварите од 20.коло, а водечките две екипи, Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити забалежаа победи. Јунајтед пред своите
Спорт

Премиерлигашите го играат 20. коло во текот на викендот

А1он
Фудбалерите од Премиер лигата продолжуваат со натпреварите и во текот на овој предпразничен викенд ќе го одработат 20.коло. Лидерот на табелата Манчестер Јунајтед, на својот
Спорт

Фергусон нуди 25 милиони евра за Левандовски

А1он
Повеќекратниот англиски шампион Манчестер Јунајтед е подготвен да плати 25 милиони евра за Роберт Левандовски, фудбалер на германскиот првак Борусија Дортмунд. Договорот на Левандовски со