Сандерленд поуспешен од Рединг

Од:

Во одложениот натпревар од 2.коло од Премиер лигата, екипата на Сандреленд постигна победа против Рединг со 3:0.

dobivaj vesti na viber

Стрелци на головите за домаќинот беа Џејмс Меклејн во 3.та минута, Стивен Флечер во 28.та минута и Стефан Сесијон во последната минута од натпреварот.

Со новите три бодови и со вкупно 16 Сандерленд изби на 15.то место на табелата, додека Рединг кој го доживеа петтиот пораз по ред, остана на претпоследното место со 9 бодови и само една победа.

Инаку, овој натпревар не се одигра во редовниот термин, бидејќи од избилните врнежи дожд теренот беше поплавен.

Табела: Манчестер Јунајтед 39 бодови, Манчестер Сити 33, Челзи 29, Евертон 26, Тотенхем 26, Вест Бромвич Албион 26,.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он

Leave a Comment

11 + one =