Премиер Лига: Њукасл – Манчестер Сити прв дуел од 17. коло

Од:

Во фудбалското првенство на Англија во наредните три дена ќе се играат натпреварите од 17. коло кое ќе биде отворено денеска од 13 часот и 45 минути со натпреварот Њукасл – Манчестер Сити.

dobivaj vesti na viber

Во терминот од 16 часот денес играат: Ливерпул – Астон Вила, Манчестер Јунајтед – Сандерленд, Норвич – Виган, Квинс Парк Ренџерс – Фулам и Стоук – Евертон.

За утре закажани се дуелите: Тотенхем – Свонси и Вест Бромвич Албион – Вест Хем, додека в понеделник својот натпревар од ова коло ќе го одиграат Рединг и Арсенал.

Средбата Челзи – Саутемптон е одложена поради настап на Челзи на Светското клупско првенство.

Табела: Манчестер Јунајтед 39 бодови, Манчестер Сити 33, Челзи 29, Евертон 26, Тотенхем 26, Вест Бромвич Албион 26, Арсенал 24,…

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он

Leave a Comment

2 × 4 =