ВИДЕО: Јунајтед немоќем против Свонси

Од:

Првопласираниот на табелата не успеа да слави на незгодното гостување кај Свонси во натпреварот кој заврши со конечни 1:1, по што предноста на Јунајтед на врвот се намали на четири поени во однос на Сити.

dobivaj vesti na viber

Составот на Михаел Лаудруп успеа да ги издржи нападите на гостите од Манчестер и со тоа да дојде до голем бод.

По погодокот на Патрис Евра за водство на Јунајтед во 15. минута Шпанецот Мичу беше тој кој со својот гол во 29. минута ги постави конечните 1:1 за првото реми на гостите оваа сезона.

Со тој свој гол Мичу го изедначи рекордот на Серхио Агуеро од 13 погодоци постигнати од еден странец пред Божиќ во неговата дебитантска сезона во Премиер лигата.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он

Leave a Comment

ten + eleven =