Празнично коло во Премиер лигата

Од:

Во Премиер лигата денеска ќе се одиграат девет натпревари од 19.коло, кое овојпат е во рамките на фудбалските случувања за време на божиќните и новогодишните празници кога премиерлигашите играат речиси секој трет ден.

dobivaj vesti na viber

Двојките за 19.коло се: Евертон – Виган, Фулам – Саутемптон, Манчестер Јунајтед – Њукасл, Норвич – Челзи, Квинс Парк Ренџерс – Вест Бромвич Албион, Рединг – Свонси и Сандерленд – Манчестер Сити (почеток 16 часот); Астон Вила – Тотенхем (почеток 18:30 часот) и Стоук – Ливерпул (почеток 20:45 часот).

Поради штрајк на подземната железница во Лондон натпреварот меѓу Арсенал и Астон Вила е одложен и ќе се одигра во јануари.

Табела: Манчестер Јунајтед 43 бодови, Манчестер Сити 39, Челзи 32, Арсенал 30, Евертон 30, Тотенхем 30, Вест Бромивич Албион 30,…

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он

Leave a Comment

four + fourteen =