ВИДЕО: Чeлзи постигна 8 гола на еден натпревар

Од:

Екипата на Челзи вечерва со 8:0 ја победи Астон Вила и ја постигна најубедливата сезонска победа во Премиер лигата.

dobivaj vesti na viber

Со овој натпревар беше комплетирано 18.коло во Англиското фудбалско првенство.
На вториот денешен дуел од оваа рунда лидерот Манчестер Јунајтед одигра нерешено 1:1 на гостувањето кај Свонси.

Постигнати резултати на другите натпревари од 18.коло: Ливерпул – Фулам 4:0, Виган – Арсенал 0:1, Манчестер Сити – Рединг 1:0, Саутемптон – Сандерленд 0:1, Тотенхем – Стоук 0:0, ВБА – Норвич 2:1, Вест Хем – Евертон 1:2, Њукасл – КПР 1:0.

Табела: Манчестер Јунајтед 43 бода, Манчестер Сити 39, Челзи 32 (натпревар помалку), Арсенал 30, Евертон 30, Тотенхем 30, ВБА 30, Ливерпул 25, Стоук 25, Норвич 25,…

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он

Leave a Comment

1 × 4 =