Само еден гол на двете денешни средби во Премиер лигата

Од:

Во англиската Премиер лига вечерва се одигра два натпревара на кои беше покажана слаба ефикасност и постигнат само еден гол.

dobivaj vesti na viber

Во првиот денешен меч од 17.коло Тотенхем го победи Свонси со 1:0, а предмалку Вест Бромвич Албион и Вест Хем одиграа нерешено 0:0. Македонскиот интернационалец Горан Попов го одигра целиот натпревар во дресот на домаќинот, Вест Бромвич Албион.

Постигнати резултати на другите натпревари од оваа рунда во Премиер лигата: Њукасл – Манчестер Сити 1:3, Ливерпул – Астон Вила 1:3, Манчестер Јунајтед – Сандерленд 3:1, Норвич – Виган 2:1, Квинс Парк Ренџерс – Фулам 2:1 и Стоук – Евертон 1:1.

Утре играат Рединг и Арсенал.

Средбата Челзи – Саутемптон е одложена поради настап на Челзи на Светското клупско првенство.

Табела: Манчестер Јунајтед 42 бодови, Манчестер Сити 36, Челзи 29, Тотенхем 29, Евертон 27, Вест Бромвич Албион 27, Норвич 25, Арсенал 24, Стоук 24,…

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он

Leave a Comment

fourteen + eleven =