elizabeta kanceska milevska

Македонија

На Канческа-Милевска ѝ е тешко што пет години чека пресуда: Убедена сум дека сум невина

Кристијан Ландов
Пет години се суди и нема судска одлука за ексминистерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска, која се гони за местење тендери за изградба на Музејот на
Македонија

Обвинителството ја отфрли кривичната за Бети Канческа Милевска за отштета од близу 3 милиони евра

Ана Василевска
Надлежен јавен обвинител од Скопското јавно обвинителство ја отфрлил кривичната пријава против три лица за кривично дело несовесно работење во службата, меѓу кои е и
Македонија

Канческа побара 1 час пауза да заземе став за имунитетот на Вељаноски

А1он
Претседателот на Собранието, Талат Џафери по барање на координаторката на независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ, Елизабета Канческа-Милевска даде едночасовна пауза од расправата за одземање на
Македонија

Канческа им се извини на соседите за протестот пред нејзината куќа

А1он
Поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа Милевска упати писмо со извинување кон нејзините сограѓани, соседи, роднини и пријатели. Писмото го пренесуваме во целост. „Сакам јавно