elizabeta kanceska milevska

Македонија

Обвинителството ја отфрли кривичната за Бети Канческа Милевска за отштета од близу 3 милиони евра

Ана Василевска
Надлежен јавен обвинител од Скопското јавно обвинителство ја отфрлил кривичната пријава против три лица за кривично дело несовесно работење во службата, меѓу кои е и
Македонија

Канческа побара 1 час пауза да заземе став за имунитетот на Вељаноски

А1он
Претседателот на Собранието, Талат Џафери по барање на координаторката на независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ, Елизабета Канческа-Милевска даде едночасовна пауза од расправата за одземање на
Македонија

Канческа им се извини на соседите за протестот пред нејзината куќа

А1он
Поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа Милевска упати писмо со извинување кон нејзините сограѓани, соседи, роднини и пријатели. Писмото го пренесуваме во целост. „Сакам јавно