Elizabeta Kanceska

Македонија

Завршни зборови за случајот „Тендери“

А1он
Во Основниот кривичен суд Скопје со давање на завршни зборови денеска продолжи судењето за случајот „Тендери“, против поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска. Канческа
Македонија

Обвинителството ја отфрли кривичната за Бети Канческа Милевска за отштета од близу 3 милиони евра

Ана Василевска
Надлежен јавен обвинител од Скопското јавно обвинителство ја отфрлил кривичната пријава против три лица за кривично дело несовесно работење во службата, меѓу кои е и
Македонија

(ВИДЕО) Министерката за култура на распит во СЈО

А1он
Министерката за култура, Елизабета Канческа влезе на распит во Специјалното јавно обвинителство. Нема информации во какво својство е повикана ниту за кој предмет. Преку министерството