(ВИДЕО) Министерката за култура на распит во СЈО

Од:

Министерката за култура, Елизабета Канческа влезе на распит во Специјалното јавно обвинителство. Нема информации во какво својство е повикана ниту за кој предмет. Преку министерството за култура помина речиси целиот проект “Скопје 2014“ за што обвинителството води предмет.

Освен Канческа, во обвинителството пред неа беше Орце Камчев, а се очекува да пристигне и поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески.

Би можело да ве интересира

Влада: Трошоците за СЈО се за стручните служби и за комуналии до престанокот на постоење на ова обвинителство

А1он

Катица Јанева пред да биде уапсена одела во СЈО, салони за убавина и по вечери

Кристијан Ландов

Ѝ во телефонот на Јанева пронајдени сликите од неа и мебелот, „Ајфонот“ и се отклучувал со помош на САД

Кристијан Ландов

Османи: Црвени линии за компромис за законот за ЈО е продолжување на предметите од СЈО

Ана Ололовска

Надоместоците во СЈО под лупа на државните ревизори

Ана Ололовска

Дескоска: Жалам што преговарачкава тројка на ВМРО-ДПМНЕ избега од разговорите за Законот за обвинителство

Ана Ололовска