ehf

Спорт

Македонските ракометари со загарантиран пласман во Лигата на шампиони

А1он
Северна Македонија во машка категорија, според најновата клупска ранкинг листа на ЕХФ, го оствари својот најдобар рејтинг на клупски план во ракомет, со што обезбеди
Спорт

ЕХФ ги одреди термините за „Ф4“ во машка и женска конкуренција

А1он
Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги одреди термините за одигрување на мечевите од „Фајнл Фор“ турнирите во Лигата на шампиони во женска и машка конкуренција. Завршниот
Спорт

Македонија ко-организатор на Европско првенство во ракомет за жени

А1он
Македонија ќе биде ко-организатор на Европското првенство 2022 година во ракомет за жени (од 4 до 20 ноември). Македонската ракометна федерација за првенството аплицираше заедно