metalurg

Спорт

Металург поразен од Чеховски Медведи во Лига Европа

А1он
Ракометарите на скопски Металург не успеаја вечерва да приредат изненадување на домашен терен против Чеховски Медведи, претрпувајќи го од рускиот тим шестиот пораз во својот
Спорт

Металург се раздели со двајца странски ракометари

А1он
Македонскиот ракометен прволигаш Металург соопшти вечерва дека постигнал спогодбен раскин на договорите со Србинот Никола Потиќ и Хрватот Маријан Мариќ, најавувајќи оти клубот во иднина
Спорт

Одложени дуелите на Металург со Чеховски Медведи поради коронавирус

А1он
Двете пресметки меѓу Металург и Чеховски Медведи, кои требаше да бидат одиграни идната недела, се откажани поради нови позитивни случаи на коронавирус во редовите на
Спорт

Кастратовиќ за групата на Металург: Нема слаби екипи, не очекуваат тешки натпревари

А1он
Екипата на Металург денеска ги дозна противниците со кои ќе се соочи во групната фаза од Лига Европа. Тренерот на тимот, Зоран Кастратовиќ по ждребот
Спорт

Металург почнува со Тулуз во групната фаза на Лигата на Европа

А1он
Познат е и распоредот на натпреварите на ракометниот клуб Металург во групната фаза од второто по квалитет ракометно натпреварување – Лигата на Европа. Тимот на
Спорт

Металург и КЛ7 најуспешни на меѓународниот ракометен турнир „КЛ7 2020“

А1он
Екипите на Металург и на КЛ7 се победници на првиот меѓународен турнир за млади ракометари “КЛ7 2020” одржан викендот во Скопје. На турнирот учествуваа пет
Спорт

Брестовац го објави поширокиот список на сениорите за квалификациските натпревари

А1он
Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Данило Брестовац го објави поширокиот список на ракометари за претстојните квалификациски натпревари против репрезентацијата на Ислнад за пласман на