danilo brestovac

Спорт

Брестовац го објави поширокиот список на ракометари за средбите со Финска и Швајцарија

А1он
Селекторот на Македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац го објави поширокиот список на 35 ракометари за претстојните квалификациски натпревари со репрезентациите на Финска и Швајцарија за
Магазин

(ВИДЕО) Интервју со Брестовац: Кога губам знам и да плачам

А1он
По шест години, Македонија на ракометно првенство оди со македонски сeлектор. Данило Брестовац, некогаш најдобар голман во Франција, го предводи ракометниот тим. На 10 јануари