ehf

Спорт

Генералниот секретар на Европската ракометна федерација ја посети АМС

А1он
Во рамките на официјалната посета на Македонија, генералниот секретар на Европската ракометна федерација (ЕХФ), Михаел Видерер вчера имаше работна средба со директорот на Агенцијата за млади
Спорт

ЕХФ му дозволи на Металург да игра во Лигата на шампионите

А1он
Европската ракометна федерација (ЕХФ) ја прифати апликацијата на Металург следната сезона да настапува во Лигата на шампионите и покрај тоа што тимот од Автокоманда не