dui

Македонија

Ахмети: Со девијации во судскиот процес за „Монструм“, коалицијата ќе има последици

А1он
„Влошување на ситуацијата во Македонија беше започнато, но кулминираше со 5-кратното кај Смиљковско езеро, изјави претседателот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за Вториот канал