dui

Македонија

Тачи го поддржува Ахмети против Законот за бранители

А1он
Лидерот на Демократската Партија на Албаниците, Мендух Тачи, го поддржа ставот на ДУИ за блокирање на донесувањето на закон за посебни права на бранителите и
Македонија

КОМЕНТАР: „Игри без граници“- договор или предвремени избори?

А1он
Повторно договорени „Игри без граници“ за билдање на рејтингот по национална или националистичка основа на коалициските браќа или подготвување терен за нова предвремена трка? Двете
Македонија

Груевски: Има криза во коалицијата со ДУИ, подготвени сме за избори

А1он
Премиерот признава дека постои криза во владината коалиција. Ова, изјави Никола Груевски е резултат на промените во однесувањето на дел од раководството на ДУИ, по
Македонија

Ахмети бил одбиен да присуствува на погребот на Арбен Џафери

А1он
„На денот кога почина почесниот претседател на Демократската партија на Албанците, Ахмети изрази желба да учествува во церемонијата на последното испраќање на Арбен Џафери, но