Dragan Kovacki

Македонија

Ковачки: Како дезертерот Ковачевски стекнал и се’ уште има безбедносен сертификат за пристап до државни тајни

А1он
Сомнително и нејасно е, и како дезертерот Ковачевски се стекнал и се’ уште поседува безбедносен сертификат за пристап до државни тајни, имајќи во предвид дека
Македонија

СДСМ: Мицкоски го пушта во јавност дезертерот и фалсификатор Ковачки да шири невистини

А1он
Уплашениот Мицкоски го пушта во јавност дезертерот и фалсификатор Ковачки да шири невистини, реагира СДСМ откако пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки и денес на прес-конференција
Македонија

Ковачки: Бараме оставка и утврдување на деловната способност на Ковачевски,

А1он
Македонија ја води трајно неспособен премиер или премиер кој лажел и приложил документ за да ја избегне законската обврска за служење на воен рок.Трајна неспособност
Македонија

(ВИДЕО) Ковачки: Ковачевски дезертирал во 2001 прикажувајќи се како трајно неспособен

А1он
Според информациите кои стигнаа до нас, премиерот Ковачевски свесно го избегнал служењето на воениот рок и тоа токму во периодот на воениот конфликт во 2001
Македонија

Ковачки: Запален автомобилот на пратеникот Ристески кој најави дека ќе гласа против уставните промени

А1он
Пред 4-5 дена јавно кажа дека нема да гласа за промена на Уставот заради задоволување на болните амбиции на Заев, Ковачевски и Османи. Ноќеска е
Македонија

Каевски: Одговорност за насилните протести мора да има, која е улогата на Драган Ковачки во неуспешното крваво сценарио?

А1он
Изминатите неколку денови се случија насилни протести, тензии но и обид за крваво сценарио за предизвикување етнички конфликт, кое не успеа. Главен режисер и сценарист
Македонија

(ВИДЕО) Ковачки: Владата веднаш да го објави Протоколот, народот не поддржува бугаризација

А1он
СДСМ и ДУИ се свесни дека ја немаат поддршката од народот и знаат дека работат спротивно на народната волја, тие се подготвени да направат национално
Македонија

(ВИДЕО) Ковачки: Насилството пред Собрание е дело на полициски инсталации

А1он
Насилството пред Собранието е дело на полициските инсталации на СДСМ и Оливер Спасовски. Ова не е дело на народот, ниту на ВМРО-ДПМНЕ, туку на полициските
Македонија

(Видео) Ковачки пред Влада: Предлогот ги содржи сите бугарски барања

Орце Костов
Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки уште еднаш го повика премиерот Димитар Ковачевски да ги прифати четирите суштински измени во францускиот предлог кои