donald tramp

Магазин

ВИДЕО: Доналд и Меланиja Трамп добија новогодишна елка за Белата куќа

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија денеска ја добија официјалната новогодишна елка за Белата куќа. https://youtu.be/yOC4GyTeEzM Претседателот и првата дама на САД ја
Свет

(ВИДЕО) Повторно мета на подбив: Трамп влече тоалетна хартија на кондурата

Американскиот претседател Доналд Трамп повторно е мета на подбив во локалните медиуми и кај граѓаните на социјалните мрежи откако беше снимен како се качува во
Свет

Tрамп позитивно ги оцени преговорите во Њујорк

Преговорите со Северна Кореја во Њујорк беа многу позитивни, изјави денеска американскиот претседател Доналд Трамп и додаде дека делегацијата од Пјонгјанг утре ќе го посети
Свет

Трамп: Трофеј за лажни вести за мрежата која најнеискрено известува

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп на неговиот Твитер профил предложи доделување на трофеј за лажни вести на телевизијата која што најнеискрено известува. – Треба да има
Свет

Трамп: Доколку имавме построг закон за оружје во нападот во Тексас ќе имаше 100 жртви, а не 26

А1он
Доколку напаѓачот не беше сопрен од луѓе кои исто така беа вооружени, би имало многу повеќе жртви и работите би биле полоши, рече Доланд Трамп
Свет

Трамп: Асанж тврди дека и дете може да ги хакира демократите

А1он
Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп денеска на Твитер пренесе делови од изјавата на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж во врска со тоа колку неговите соработници
Свет

Трамп: Отсекогаш сум знаел дека Путин е многу паметен

А1он
Новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп го пофали рускиот претседател Владимир Путин за неговата одлука да не ги протерува американските дипломати од Русија, во одговор