donald tramp

Свет

Тепачки на демонстрантите и полицијата низ Америка: Шер и Мадона на улиците

А1он
Протестите против Доналд Трамп низ Америка на кои излегоа десетици илјади граѓани станаа насилни кога демонстрантите ја нападнаа полицијата и почнаа да палат се пред
Свет

Трамп се закани дека ќе ги депортира сите илегални мигранти

А1он
Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп изјави дека штом ќе стане претседател на САД ќе депортира илјадници илегални мигранти, кои извршиле кривични дела. Трамп го изјави
Свет

Анкета: Секој петти републиканец сака Трамп да отпадне од трката за Белата куќа

А1он
Речиси една петина од регистрираните републиканци сакаат кандидатот на партијата за претседателските избори во САД, Доналд Трамп да отпадне од трката за Белата куќа, покажуваат
Свет

Трамп: Му изразувам почит на Ердоган за тоа што успеа да ја сврти работата

А1он
Доналд Трамп, кандидатот на републиканците, изјави дека, доколку стане претседател, САД ќе престанат автоматски да ги штитат сојузниците во НАТО. Во интервју за Њујорк тајмс,
Свет

Штајнмајер: Трамп е закана за американската и за светската безбедност

А1он
Шефот на германската дипломатија, Франк-Валтер Штајнмајер, изјави дека републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, е закана за американската и за светската безбедност поради