den na zenata

Магазин

Џиновски гради пловеа по каналите во Амстердам за Денот на жената

А1он
Џиновски гради пловеа по каналите во Амстердам за Меѓународниот ден на жената. A flock of boobs just hanging out. #JustBoobs #HappyWomensDay2019 #InternationalWomansDay #72andsunny pic.twitter.com/vPSg2Lg10f —
Видео Македонија

ВИДЕО: Традиционален марш во организација на Форумот на жени на СДСМ

А1он
Во организација на Форумот на жени на СДСМ, во Скопје се одржува марш по повод меѓународниот ден на жената 8 Март. Маршот започна напладне пред
Македонија

Заев и владина делегација на средба со жените на Партијата на европските социјалисти

А1он
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, во придружба на министерката за правда Рената Дескоска, министерката за труд и социјална политика Мила Царовска,
Македонија

ЦИВИЛ предлага 8 март да биде прогласен за неработен ден за сите жени во земјата

А1он
Правата на жените се човекови права што веќе 70 години се заштитени со меѓународното право и Обединетите нации. Жените имаат право да живеат ослободени од