ВИДЕО: Традиционален марш во организација на Форумот на жени на СДСМ

Од:

Во организација на Форумот на жени на СДСМ, во Скопје се одржува марш по повод меѓународниот ден на жената 8 Март.

dobivaj vesti na viber

Маршот започна напладне пред зградата на ЕУ-Инфо центар во Скопје, а ќе заврши во градскиот парк во Скопје (Школка).

Од партијата најавија дека обраќања ќе имаат претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, кандидатот за претседател на државата од СДСМ Стево Пендаровски, како и на Цветанка Ласкова, координаторка на Форумот на жени на СДСМ и Мија Јаворник од Партијата на европски социјалисти.

Би можело да ве интересира

Белимов: Скопје е блокиран град, ВМРО-ДПМНЕ кај пипне прави хаос

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Каевски: Два дена Христијан Мицкоски се крие, молчи и не одговара на јавно поставени прашања

Ана Ололовска

СДСМ: Даночна реформа, нема нови даноци и се укинува прогресивното оданочување

Ана Ололовска

СДСМ: Хаос во Скопје, граѓаните трпат огромна штета поради неспособното ВМРО-ДПМНЕ

Ана Ололовска

Ковачевски до Мицкоски: Дали на домашни и странски политичари им велиш дајте ми власт и ќе го сменам Уставот?

Ана Ололовска

Ковачевски: Очекувам намалување на цените на основните производи за 10%

Ана Ололовска