pse

Македонија

Заев и владина делегација на средба со жените на Партијата на европските социјалисти

А1он
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, во придружба на министерката за правда Рената Дескоска, министерката за труд и социјална политика Мила Царовска,