Традиционален марш во организација на Форумот на жени на СДСМ

Од:

Во организација на Форумот на жени на СДСМ, во Скопје ќе се одржи марш по повод меѓународниот ден на жената 8 Март. Маршот ќе почне напладне пред зградата на ЕУ-Инфо центар во Скопје, а ќе заврши во градскиот парк во Скопје (Школка).

dobivaj vesti na viber

Од партијата најави дека обраќања ќе имаат претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, кандидатот за претседател на државата од СДСМ Стево Пендаровски, како и на Цветанка Ласкова, координаторка на Форумот на жени на СДСМ и Мија Јаворник од Партијата на европски социјалисти.

 

Би можело да ве интересира

СДСМ: Мицкоски е во заложништво, секое утро проверува што кажал Апасиев

Белимов: Неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ предизвика колапс на јавниот превоз и хаос во град Скопје

СДСМ: Хаос со превозот во Скопје, ВМРО-ДПМНЕ создаде катастрофа

(ВИДЕО) Каевски: 2023 е година на повисоки плати и пензии и забрзан еконоски раст

Ана Ололовска

СДСМ: Мицкоски нема план и нема став, Апасиев го зема во заложништво

Ана Ололовска

Лукаревска од Пробиштип: 2023 е година на економска пресвртница, грижата за сите продолжува

Ана Ололовска