borjan jovanovski

Македонија

Новинарските бардови од 1ТВ го напуштаат бродот, Кабранов најави дека си оди

Габриела Димковиќ-Мишевска
Уредниците од 1ТВ, чиј неформален сопственик Бојан Јовановски – Боки 13 вчера беше уапсен и доби 30 дневен притвор поради перење пари и примање награда
Македонија

ССНМ: Вербалното насилство почнува да метастазира

А1он
ССНМ изразува полна поддршка и солидарност со новинарот Борјан Јовановски кој беше нападнат од извршител на политиката на безумие, ментална и морална пореметеност која за
Македонија

ВИДЕО: Нападнат новинарот Борјан Јовановски

А1он
Новинарот Борјан Јовановски, денеска додека седеше во ресторанот „Воденица“, млад човек со капа на глава вербално го нападна за потоа и да го исплука во