jadranka kostova

Македонија

Новинарските бардови од 1ТВ го напуштаат бродот, Кабранов најави дека си оди

Габриела Димковиќ-Мишевска
Уредниците од 1ТВ, чиј неформален сопственик Бојан Јовановски – Боки 13 вчера беше уапсен и доби 30 дневен притвор поради перење пари и примање награда
Македонија

Поништена лустрацијата на Јадранка Костова

А1он
Управниот суд го поништи решението на Комисијата за лустрација на новинарката Јадранка Костова, главен уредник на неделникот „Фокус“. Во решението на Управниот суд пишува: „Во