aco kabranov

Свет

ОН: Убиството на иранскиот генерал Сулејмани е незаконско

А1он
Специјалната известувачка на Обединетите нации за убиства без судење (extrajudicial executions), Агнес Каламар изјави дека САД не обезбедиле докази, со кои би се оправдал воздушниот
Македонија

Новинарските бардови од 1ТВ го напуштаат бродот, Кабранов најави дека си оди

Габриела Димковиќ-Мишевска
Уредниците од 1ТВ, чиј неформален сопственик Бојан Јовановски – Боки 13 вчера беше уапсен и доби 30 дневен притвор поради перење пари и примање награда