atentat

Регион

Најмалку 11 загинати и 78 ранети во атентат во југоисточна Турција

А1он
Во денешниот напад врз полициски контролен пункт во градот Џизре, во југоисточна Турција, најмалку 11 лица загинаа, а 78 се ранети, пренесоа британските медиуми, повикувајќи
Свет

ВИДЕО: Објавена снимката од сведокот на убиството на Абрахам Линколн

А1он
Редок ТВ настап на последниот преживеан сведок на атентатот на Абрахам Линколн се појави на Јутјуб. Видеото датира од 1956. година, а се работи за
Македонија

Атентатот врз Глигоров останува мистерија и по 17 години

А1он
На денешен ден пред седумнаесет години беше извршен неуспешен атентат врз тогашниот претседател на Македонија, Киро Глигоров, кој се здоби со тешки телесни повреди. Обидот