asom

Економија

АСОМ: Со измени на Законот на игрите на среќа, над 8000 луѓе ќе останат без работа и ќе се појави нелегално обложување

А1он
Асоцијацијата на спортски обложувалници (АСОМ) смета дека се неприфатливи измени на Законот на игрите на среќа зашто ќе доведат до целосно затворање на индустријата, губење
Македонија

Реакција на Државна Видеолотарија на Македонија на соопштение на АСОМ

А1он
Државна Видеолотарија на Македонија (ДВЛМ) реагира на соопштението на Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ). Реакцијата ја пренесуваме интегрално. Асоцијацијата на спортски обложувалници (АСОМ)
Економија

АСОМ: Владата итно да ја продолжи уредбата за он-лајн спортско обложување – државата ризикува да изгуби стотици милиони денари во буџетот

А1он
Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија реагира до Владата дека утре, 22 декември, истекува рокот за преточување на уредбата со законска сила во трајно законско
Uncategorized

АСОМ бара уредбата за онлајн обложување да се преточи во закон

А1он
Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) бара од Владата да ја преточи уредбата за онлајн обложување, која истекува утре, во законско решение или друг
Македонија

Спортските обложувалници нема да нудат угостителски услуги по 18 часот

А1он
Асоцијацијата на спортски обложувалници соопшти дека откако Владата ги усвои препораките на Комисијата за заразни болести и ги донесе новите мерки за заштита од Ковид-19
Економија

АСОМ: Уредбата за онлајн обложување треба да се преточи во трајно законско решение

А1он
Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија смета дека уредбата со која во земјава се овозможи он-лајн спортско обложување преку домашните лиценцирани сајтови треба да се
Македонија

Спортските обложувалници нема да нудат угостителски услуги по 23 часот

А1он
Асоцијацијата на спортски обложувалници (АСОМ) информира дека согласно со новите мерки за заштита од КОВИД-19 и ограничување на работното време на угостителските објекти, и спортските
Економија

АСОМ: Да се почитуваат мерките за заштита од вирусот

А1он
Асоцијацијата на спортски обложуваници апелира до играчите и во најава на есенски бран на вирусот да се почитуваат мерките за лична заштита при доаѓање во
Економија

АСОМ: Онлајн обложувањето на домашните веб страници e безбедно, а преку странските забрането и ризично

А1он
Асоцијацијата на спортски обложувалници соопшти дека откако во април оваа година Владата на Република Северна Македонија донесе уредба со што се овозможува онлајн спортско обложување,