igri na sreka

Економија

Битиќи: Повиците за онлајн игри на среќа ќе се организираат транспарентно, преку оглас

А1он
Повиците за онлајн игри на среќа ќе се организираат транспарентно, преку оглас на кој ќе се изберат одредени компании, рече денеска вицепремиерот за економски прашања
Македонија

АСОМ до Груби: Вашата цел е да го преземете бизнисот со игри на среќа

Орце Костов
Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ), реагира на вчерашната изјава на првиот вицепремиер Артан Груби емитувана на „Само интервју“, во која тој отворањето на
Македонија

АСОМ до пратениците: Ќе се соочите со гневот на 10.000 вработени, отфрлете го Законот за игри на среќа

А1он
Асоцијацијата на спортски обожувалници (АСОМ) поседува информација дека на денешната Комисија за европски прашања во Собранието насила ќе се обиде да се истурка новиот предлог
Економија

„Сакам да работам до партиите“: „Вашите кампањи против игрите на среќа се против 10 илјади вработени, кои можеби заедно со своите семејства на избори гласале и за вас!“

А1он
Земајќи предвид дека како што наближуваат избори, политичките партии почнуваат да се борат за нови гласови, притоа занимавајќи се и со игрите на среќа, сметаме
Македонија

Вкупниот број на вработени во игрите на среќа е колку бројот на жители во две општини во источна Македонија

А1он
Колумна, Горан Стоименов, претставник на АПИС (Асоцијација на приредувачи на игри на среќа) Што ме мотивираше да ја напишам колумната? Читајќи ги вестите од економијата
Економија

Повеќе од 10 илјади вработени во игрите на среќа, индиректна поддршка за дополнителни 54 илјади работни места

А1он
Индустријата игри на среќа е една од најбрзо растечките економски гранки во светот. Северна Македонија не е исклучок од ваквите трендови. Вкрстувањето на повеќе економски
Економија

(ВИДЕО) АПИС до пратениците: Која ЕУ директива предвидува затворање на легални игри на среќа и 10 илјади луѓе да останат без работа?

А1он
Претставниците на Асоцијација на приредувачи на игри на среќа во автомат клубови и казина – АПИС, поддржани од стотина вработените во Групацијата Новоматик и Апекс
Економија

АПИС: Денеска остваривме средба со пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, во понеделник ќе имаме средба со коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ

А1он
Денес, претставници на Асоцијацијата на приредувачи на игри на среќа (АПИС) заедно со претставници на Асоцијацијата на спортски обложувалници (АСОМ) остваривме средба со пратеници на
Uncategorized

АПИС: Денеска остваривме средба со координаторите на ВМРО-ДПМНЕ, во понеделник ќе имаме средба со коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ

А1он
Денес, претставници на Асоцијацијата на приредувачи на игри на среќа (АПИС) заедно со претставници на Асоцијацијата на спортски обложувалници (АСОМ) остваривме средба со Координаторите на
Економија

Австрискиот амбасадор до пратениците: ЕУ знаме за новиот закон за игри на среќа не смее да има

А1он
Австрискиот амбасадор Георг Вуцас, бара од пратениците од Комисијата за европски прашања, доколку на дневен ред биде ставен предлог Законот за игри на среќа, истиот