anketna

Македонија

Мизрахи бара продолжување на работата на Анкетната за Онкологија

Орце Костов
Анкетната комисија во Собранието денеска ја завршува работата со сведочење на последните сведоци, меѓу кои и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски поранешниот директор на
Свет

Филипче: Реверсот не го оправдувам, за да има лек за сите паценти морале да го земаат

А1он
Поранешниот министер за здравство Венко Филипче денеска пред членовите на Анкетната комисија за случајот на Онкологија рече дека пред да стане министер, имало систем со
Македонија

Сали побарал оставка од директорот Васев: Поранешниот министер сведочеше пред Анкетната за „Онкологија“

А1он
Заврши сослушувањето на поранешниот министер за здравство Беким Сали, на денешната седница на Анкетната комисија за случајот со Клиниката за онкологија. Сали во своето обраќање
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Поради бојкотот и блокадата од ВМРО-ДПМНЕ, Анкетната не функционира

А1он
На истекот на крајниот рок за работа на Анкетната комисија за скандалот со прислушкувањето сакам да ја известам јавноста дека Анкетната комисија, заради бојкотот и
Македонија

Собранието ја продолжи расправата за анкетна комисија за фалсификување лични карти

А1он
Собранието денеска ја продолжи расправата за составот на Анкетната комисија за скандалот со фабриката за фалсификување лични карти, пасоши, афери и други документи. Од СДСМ
Македонија

Продолжува расправата за Анкетната за фалсификувањето лични карти

А1он
Собранието на Република Македонија денеска во рамки на 85. седница ја почна расправа за составот на Анкетната комисија за скандалот со фабриката за фалсификување на
Македонија

Ќе се формира Анкетна за фабриката за лични карти, СДСМ не предложи членови

А1он
Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата денеска донесе одлука за формирање Анкетна комисија за скандалот со фабриката за фалсификување на лични карти, пасоши,
Македонија

Опозицијата нема да предложи членови во Анкетната за фалсификувањето на лични документи

А1он
Опозицијата нема да предложи свои членови во собраниската Анкетна комисија за фалсификувањето на лични документи и на денешната седница ќе објасни зошто смета дека формирањето
Македонија

Ќе се формира анкетна комисија за „Фабриката за фалсификувани лични документи“

А1он
Собранието на Република Македонија денеска ја прифати Предлог-одлуката за основање анкетна комисија за случајот „Фабрика за фалсификување на лични карти, пасоши и други документи“. Иницијативата
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ предлага формирање Анкетна комисија за т.н. „фабрика за афери“

А1он
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието предлага да се формира Анкетна комисија која би се занимавала со информациите, податоците, шпекулациите околу така наречената „фабрика за