ali ahmeti

Македонија

Пронајдени човечки черепи и коски во дворот на Али Ахмети во Зајас

А1он
Во дворот на куќата на семејството на лидерот на ДУИ Али Ахмети во село Зајас, пронајдени се човечки черепи и коски од екстремитети за кои
Македонија

Ахмети го уверувал Волерс дека реформите во образованието се прогресивни

А1он
Претседателот на Демократската унија за интеграции, Али Ахмети, како што соопшти ДУИ, вчера  се сретна со американскиот амбасадор Пол Волерс. Ахмети и Волерс разговарале за
Македонија

Ахмети до Мерко: Одлуката е конечна за Струга

А1он
Рамиз Мерко и дефинитивно нема да биде кандидат на ДУИ за градоначалник на Струга на престојните локални избори. На консултативен состанок на партијата денеска и
Македонија

Ахмети: Со девијации во судскиот процес за „Монструм“, коалицијата ќе има последици

А1он
„Влошување на ситуацијата во Македонија беше започнато, но кулминираше со 5-кратното кај Смиљковско езеро, изјави претседателот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за Вториот канал