ali ahmeti

Македонија

Давутоглу: Ахмети е клучен фактор за стабилноста на Македонија и регионот

А1он
Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, денеска во Скопје оствари средба со поранешниот премиер на Турција и актуелен пратеник од Коња, Ахмет Давутоглу.
Македонија

ВИДЕО: Судот не може да одлучи дали е надлежен за сведочењето на Слободан Богоевски

А1он
Граѓанскиот суд за 5 септември го одложи судењето за клевета на ексразузнавачот Слободан Богоевски од тужителите Али Ахмети и Муса Џафери. На денешното рочиште бил
Македонија

ВИДЕО: Ахмети „за“ коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, потпретседателите и разграноците „против“

А1он
Уште еден ден до конечната одлука и се уште е неизвесно ќе формира ли Груевски Влада. Централното претседателство на ДУИ во проширен состав со присуство
Македонија

Ахмети: ДУИ е свесна за тешките одлуки кои треба да се преземат

А1он
Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети оствари средба со холандскиот амбасадор Воутер Пломп, со кого разменија мислења за ситуацијата создадена по изборите на
Македонија

Ахмети не дојде да се соочи со Богоевски за случајот „Телеком“

А1он
Поранешниот разузнавач Слободан Богоески денеска дојде во суд, но не се појави лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Денеска беше закажано првото рочиште во процесот –
Македонија

Пронајдени човечки черепи и коски во дворот на Али Ахмети во Зајас

А1он
Во дворот на куќата на семејството на лидерот на ДУИ Али Ахмети во село Зајас, пронајдени се човечки черепи и коски од екстремитети за кои