Тотенхем и Ливерпул ги поделија бодовите

Од:

Нерешено со резултат 1:1 заврши првиот натпревар од 3. коло во англиската Премиер лига, одигран попладнево во Лондон, меѓу домаќинот Тотенхем и Ливерпул.

Гостите поведоа преку Џејмс Милнер од пенал во 43. минута, изедначи Дени Роуз во 72. минута.

На другите денешни натпревари се среќаваат:

Челзи – Барнли,
Кристал палас – Борнмут,
Евертон – Стоук,
Лестер – Свонси,
Саутемптон – Сандерленд,
Вотфорд – Арсенал и
Хал – Манчестер јунајтед.

Колото утре ќе биде заокружено со дуелите:

ВБА – Мидлзброу и
Манчестер сити – Вест хем.

На врвот на табелата се Манчестер сити, Манчестер јунајтед, Хал и Челзи со по 6 бодови, а зад нив е Тотенхем со 5 и натпревар повеќе.

Би можело да ве интересира

Салах бара годишна плата од 22 милиони евра за нов договор со Ливерпул

А1он

Ливерпул го проширува капацитетот на „Енфилд Роуд“

А1он

ФИФА може да ја укине забраната за бразилските играчи на следните натпревари во Премиер лигата

А1он

Санто прогласен за најдобар тренер во Премиер лигата за август

А1он

Венгер очекува Халанд да се пресели во клуб од Премиер лигата во наредните години

А1он

Барселона се согласи за трансфер на Емерсон во Тотенхем

А1он