ВИДЕО: Спасени родителите на Дијаз, киднаперите убиени

Од:

Последна вест која пристигнува од Колумбија во врска со киднапирањето на родителите на фудбалерот од редовите на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Луис Дијаз, е дека двајцата се на слобода.

Според тамошните информации, полицијата прво ја ослободила мајката Силенис Маруланда, а потоа и таткото Луис Мануел Дијаз. Двајцата родители на Дијаз се спасени откако полицијата успеала да ги лоцира киднаперите и да ги ликвидира.

Според колумбиските медиуми, киднаперите биле на мотор кога насилно го запреле автомобилот во кој биле Луис Мануел Дијаз и Силенис Маруланда, влегле во него и потоа заминале во непознат правец. Киднапирањето е извршено во родниот град на Дијаз, Баранкас во Колумбија.

Во акцијата за ослободување на родителите на Дијаз биле убиене двете лица кои го извршиле киднапирањето со цел да изнудат пари од фудбалерот на Ливерпул.

Би можело да ве интересира

Фудбалерите на Ливерпул го освоија англискиот Лига куп

ВИДЕО: Огромен пожар во Ливерпул, се запали зграда која може да се урне

Катерина Ѓуровски

Платил 175 илјади долари за да порасне 10 сантиметри: Може да дојде до тоа да не можам да се справам со болката

А1он

ВИДЕО: Гром уби млада мајка на плажа во Колумбија, снимен моментот на ударот

Киднапирани родителите на ѕвезда на Ливерпул во Колумбија

Катерина Ѓуровски

Претседател на колумбиски второлигаш e убиен по поразот на неговиот клуб

Горан Наумовски