Киднапирани родителите на ѕвезда на Ливерпул во Колумбија

Од:

Фудбалерот на Ливерпул, Луис Дијаз, се соочува со семејна драма откако во Колумбија се киднапирани неговите родители. Две непознати лица кои биле на мотор, ги киднапирале на бензинска пумпа, а мотивот сигурно е изнуда на пари од познатиот фудбалер.

Силенис Маруланда и Луис Мануел Дијаз, мајката и таткото на фудбалерот на Ливерпул, Луис Дијаз се киднапирани откако биле нападнати на бензинска пумпа во градот Баракас, во Колумбија.

По полициската акција, мајката е спасена, но таткото и натаму е заложник во рацете на киднаперите. Веста за спасувањето на мајката на фудбалерот ја пренесе лично претседателот на Колумбија, Густаво Петро, што јасно отсликува дека ова е случај што ја потресе целата нација.

Семејството на Луис Дијаз претходно добило информации дека родителите можат да бидат киднапирани и им било препорачано да го избегнуваат својот дом на село, но тие не послушале и заминале.

Би можело да ве интересира

Фудбалерите на Ливерпул го освоија англискиот Лига куп

ВИДЕО: Огромен пожар во Ливерпул, се запали зграда која може да се урне

Катерина Ѓуровски

Платил 175 илјади долари за да порасне 10 сантиметри: Може да дојде до тоа да не можам да се справам со болката

А1он

ВИДЕО: Гром уби млада мајка на плажа во Колумбија, снимен моментот на ударот

ВИДЕО: Спасени родителите на Дијаз, киднаперите убиени

Претседател на колумбиски второлигаш e убиен по поразот на неговиот клуб

Горан Наумовски