Филип Краиновиќ се повлече од Вимблдон

Од:

Српскиот тенисер Филип Краиновиќ реши да се повлече од Вимблдон на само два дена пред почетокот на турнирот, пренесуваат странските медиуми.

Крајиновиќ требаше да игра во првото коло против Феликс Огер-Алијас, но поради повреда реши да го пропушти турнирот.

Имено, Србинот веќе имаше многу проблеми со повредата на зглобот, а очигледно таа не е целосно залечена за настап на Грен слем турнирот во Лондон.

Би можело да ве интересира

Седум тенисери се суспендирани поради местење натпревари

Горан Наумовски

Шелтон смета дека Федерер е најдобриот на сите времиња

Предраг Петровиќ

Српска тенисерка добива смртни закани: Наталија ги откри пораките што ги добила

Горан Наумовски

ВИДЕО: Скандалозен потег на францускиот тенисер

Предраг Петровиќ

Руска тенисерка доби забрана за влез во Полска од Белград, непожелна е

Предраг Петровиќ

Алкараз се надева на победа-има психолог кој му помага да се соочи со Ѓоковиќ