filip krajinovic

Спорт

Филип Краиновиќ се повлече од Вимблдон

А1он
Српскиот тенисер Филип Краиновиќ реши да се повлече од Вимблдон на само два дена пред почетокот на турнирот, пренесуваат странските медиуми. Крајиновиќ требаше да игра