(ВИДЕО) Победа со честитка „Бог се јави“: Ѓоковиќ во три сета го порази Аргентинецот Ечевери

Од:

Новак Ѓоковиќ, кој урна рекорд со самото тоа што се појави на мечот против Аргентинецот, Томас Мартин Ечевери, прослави победа од 3:0, со што обезбеди пласман во осминафиналето на Австралија Опен.

Иако претходно изгуби по еден сет, Ѓоковиќ денеска одигра со победа и ја заврши работата во три сета. По победата, тој на камерата испрати порака по повод празникот Богојавление – Водици.

Во осминафиналето Ѓоковиќ ќе се сретне со Французинот, Адриан Манарино.

Би можело да ве интересира

Димитров: Синер е најдобриот играч во моментов, но сакам таков тест

Синер го освои Австралија опен по чудесен пресврт против Медведев

Навивачи го прекинаа финалето на Австралија опен поради Палестина, викајќи и врзувајќи се за столчиња

Предраг Петровиќ

Зверев разочаран: Фрустрирачки – ова ми се случи првпат во кариерата

Епски пресврт на Медведев за пласман во финалето

Ѓоковиќ испиша нова историја во Мелбурн

А1он