Новак Ѓоковиќ во четвртфинале: Не допирате до мене

Од:

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го совлада Холгер Рубе со 3:0 во сетови, по што во среда ќе игра 60 гранд слем четвртфинале. И овој пат публиката во Лондон навиваше против него, на моменти недолично, за што се обрати по завршување на мечот.

„На сите оние кои избраа да не покажуваат почит кон играчите, ви посакувам добра ноќ“, се потсмеваше Новак со оние кои го исвиркаа, а потоа продолжи.

„Не не, не, не го прифаќам тоа. На турнирот сум повеќе од 20 години, ги знам сите трикови. Тие не навиваа само за Руне, има изговор за Бууууу. Се фокусирам на тие кои имаат почит, кои го сакаат тенисот и ги ценат играчите и напорите што ги имаат, не допирате до мене“, рече Новак видно незадоволен од однесувањето на публиката.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Алкараз доминантен против Ѓоковиќ, ја одбрани титулата на Вимблдон

Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Вимблдон

Медведев го исфрли Синер од Вимблдон

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Трет пат ме прашуваш истото: Новак замина сред интервју на ББС

Новак Ѓоковиќ се пласираше во третото коло и израмни уште еден рекорд на Ферер

ВИДЕО: Се расправаше со девојката, а потоа го предаде мечот-скандалот на „најоткачениот“ тенисер

Предраг Петровиќ