ВИДЕО: Спикерка на српска телевизија ја прочита веста за смртта на Кулио, па направи гаф на кој сите се смеат

Од:

Известувајќи за смртта на американскиот рапер Кулио, водителката на вестите во Утринската програма на српската РТС направи урнебесен гаф кој ги насмеа сите.

dobivaj vesti na viber

Говорејќи дека раперот починал на 59-годишна возраст, спикерката додаде дека најголемиот успех го постигнал со песната „Gangsta’s Paradise“ од 1995 година, за која доби и Греми, но токму поради „несреќниот“ изговор на името на песната, веста за смртта на Кулио стана вирална на социјалните мрежи.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Јелена Томашевиќ воодушеви со Бочели: Заедно ја изведоа Vivo Per Lei во Абу Даби

Ана Ололовска

Почина Ајрин Кара, пејачката на хитовите од „Flashdance“, „What A Feeling“ и „Fame“

Ана Ололовска

Почина легендарниот музичар Џери Ли Луис

Катерина Павлова-Николовска

Почина познатиот рапер Кулио

Горан Наумовски

Албумот „Најголеми хитови на Квин“ постави нов рекорд на продажба во Велика Британија

Горан Наумовски

(Видео) Музика и хор од 20.000 евра на свеченото отворање на првите 40 километри автопат во Црна Гора

Орце Костов