ВИДЕО: Овации за Синди Лопер низ Австралија, на 70 години се уште не ја издава гласот

Од:

Пејачката на The Girls Just Wanna Have Fun заедно со Род Стјуарт се на турнеја низ Австралија која трае до 2 април. На концертот во Род Лајвер Арената, пејачката која за некој месец ќе наполни точно 70 години, предизвика овации и изненадување од своите гласовни можности.

Кулминација беше нејзиното изведување на песната „ I drove all night“, по што публиката по концертот остави само позитивни коментари на социјалните мрежи.

Синди Лаупер се прослави во 1980-тите и најпрво го освои светот со нејзиниот деби албум „She’s So Unusual“. Иако ја споредуваа со Мадона, Синди сепак изгради уникатна кариера и продолжува да настапува низ целиот свет.

Исто така, таа не го остави зад себе необичното чувство за мода. На настапите, како и на ревиите или на црвениот тепих, можеме да ја видиме во интересни креации и често ја менува бојата на косата.

Би можело да ве интересира

Бендот „Металика“ купи фабрика за производство на винилни плочи

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Селин Дион ги откажа сите концерти: Пејачката откри дека е тешко болна

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Јелена Томашевиќ воодушеви со Бочели: Заедно ја изведоа Vivo Per Lei во Абу Даби

Ана Ололовска

Почина Ајрин Кара, пејачката на хитовите од „Flashdance“, „What A Feeling“ и „Fame“

Ана Ололовска

Почина легендарниот музичар Џери Ли Луис

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Спикерка на српска телевизија ја прочита веста за смртта на Кулио, па направи гаф на кој сите се смеат

Ана Ололовска