ФОТО: Се венчаа Џесика Бил и Џастин Тимберлејк

Од:

Американскиот пејач Џастин Тимберлејк и американската актерка Џесика Бил, по пет години врска, се венчаа во Јужна Италија.

dobivaj vesti na viber

„Одлично е да си во брак. Церемонијата беше прекрасна и беше извонредно што бевме опкружени со нашите семејства и пријатели“ – изјавиле тие ексклузивно за „People“.

Џастин и Џесика до последен момент не ја откриваа локацијата на свадбената церемонија, дури ни нивните гости не знаеле каде точно парот ќе го каже судбоносното „Да“.Би можело да ве интересира

Крис Прат ги покажа стомачните мускули

Горан Наумовски

Брус Вилис е тешко болен: „Тажно е да се гледа легенда како Брус како се распаѓа“

Катерина Павлова-Николовска

Исчезнатата американска актерка пронајдена мртва

Ана Ололовска

Боб Сагет починал од повреда на главата

Ана Ололовска

Шварценегер предизвика сообраќајка: Жена со повреди на главата итно пренесена во болница

Ана Ололовска

Кање Вест најави настап во Русија и средба со Путин

Ана Ололовска