Боб Сагет починал од повреда на главата

Од:

Американскиот актер и комичар Боб Сагет починал од повреда на главата за која наводно не верувал дека е опасна, соопшти неговото семејство.

Сагет беше пронајден мртов во неговата хотелска соба на 9 јануари во Орландо, Флорида, еден ден по настап на комичарот во близина на Џексонвил.

„Властите заклучија дека Боб починал од повреда на главата“, соопшти неговото семејство.

„Констатирано е дека случајно се удрил во задниот дел од главата, мислел дека не е ништо опасно и отишол да спие“, се вели во соопштението.

Инспекторите претходно негираа дека Сагет умрел од дрога или злосторство и веруваа дека се работи за срцев или мозочен удар.

Погребот на ѕвездата од Фул Хаус се одржа на 14 јануари во Лос Анџелес.

Би можело да ве интересира

Добитникот на Еми ја продава куќата, поради штрајкот во Холивуд останал без пари за храна

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Никол Кидман го „пецна“ Том Круз: „Сега можам да носам штикли“

Предраг Петровиќ

Позната актерка која умира, се разведува, а нејзиниот сопруг се грижи само за едно

Ана Ололовска

Позираше без фотошоп за насловна, а сите гледаат во нејзините пазуви

Ана Ололовска

Ѕвездата на филмот „Американска пита“ се најде на листата на 100 највлијателни во 2023 година

Предраг Петровиќ

Хали Бери позираше целосно гола на тераса: Општ колапс на мрежите поради оваа фотографија

Ана Ололовска