Ѕвездата на филмот „Американска пита“ се најде на листата на 100 највлијателни во 2023 година

Од:

Магазинот „Тајм“ ја објави својата годишна листа на 100 највлијателни луѓе, меѓу кои и Џенифер Кулиџ.

Актерката неодамна доби Златен глобус за улогата во серијата White Lotus во категоријата најдобра споредна женска улога. Неколку дена подоцна ја доби наградата на критичарите за истата улога. Џенифер во интервју за магазинот се осврна и на претходните улоги и рече дека и е многу драго што нејзината работа била препознаена.

„Апсолутно ми е збунувачки што ова се случува. Но, погодете што? Ми се допаѓа. Се чувствувам како да сум била затворена во кутија под креветот и сега сум надвор. Мило ми е што ме пуштија да излезам од таа кутија, вака е многу подобро“, изјави актерката. Таа им даде совет и на помладите жени помалку да се грижат дали ќе бидат прифатени. И нагласи дека мора да си го најдат својот пат.

„Постоеше огромен дел од мојот живот што го поминав обидувајќи се да најдам момци кои не ме сакаа, наместо само, знаете, да се грижам за бизнисот и да работам на моите работи“, рече актерката.

Би можело да ве интересира

Добитникот на Еми ја продава куќата, поради штрајкот во Холивуд останал без пари за храна

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Никол Кидман го „пецна“ Том Круз: „Сега можам да носам штикли“

Предраг Петровиќ

Позната актерка која умира, се разведува, а нејзиниот сопруг се грижи само за едно

Ана Ололовска

Позираше без фотошоп за насловна, а сите гледаат во нејзините пазуви

Ана Ололовска

Хали Бери позираше целосно гола на тераса: Општ колапс на мрежите поради оваа фотографија

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Славна актерка: Не знам зошто мајка ми дозволи да позирам гола на 10 години

Катерина Ѓуровски