Позната актерка која умира, се разведува, а нејзиниот сопруг се грижи само за едно

Од:

Веста дека поранешната ѕвезда на култните серии „Charmed“ и „Beverly Hills, 90210“ Шенен Доерти се разведува, иако неодамна беше објавено дека не и преостанува уште многу живот, изненади многумина. Актерката во документацијата навела дека од јануари годинава не живее со сопругот, фотографот Курт Исвариенко и дека решила да се разведе кога „не останало ништо друго“.

Наскоро бивша двојка, се венча во 2011 година, а Исвариенко е трет сопруг на актерката, бидејќи таа веќе беше во брак со Ешли Хамилтон и Рик Саломон.

– Разводот е последното нешто што го посакуваше Шенен. За жал, почувствува дека нема друга опција – истакна нејзината портпаролка, а потоа додаде:

– Можете да контактирате со агентот на Курт, бидејќи таа е тесно вклучена – истакна портпаролката, сугерирајќи дека втората жена е причина за разводот, што не е тешко да се заклучи ако се земе предвид дека тоа е единственото нешто што му било важно на фотографот кога откриле дека Шанен е болен, известува Wanted.

Имено, познато е дека актерката со години се бори со ракот. Првпат и беше дијагностициран рак на дојка во март 2015 година, а потоа беше откриено дека тој се проширил на лимфните јазли. После тоа примила антиестрогенска терапија за намалување на туморот, за да може да се лекува со лумпектомија.

Но, таа беше во таква состојба што веќе не беше можно, па во 2016 година беше подложена на еднострана мастектомија, а при операцијата беше утврдено дека клетките на ракот се прошириле надвор од лимфните јазли.

Поразително е тоа што само една година откако на актерката и бил дијагностициран рак, нејзиниот сопруг го тужел нејзиниот менаџер Стивен Блат, тврдејќи дека им го уништил сексуалниот живот занемарувајќи го нејзиното здравје, објави ТМЗ. Поради невнимание на Блат останала без здравствено осигурување, па го тужела и се нагодиле за 15 милиони долари.

Актерката потоа беше подложена на хемотерапија и радиотерапија, а во 2017 година објави дека нејзиниот рак е во ремисија.

Сепак, на почетокот на 2020 година таа изјави дека ракот и се вратил една година порано и дека е во четврта фаза. Сепак, таа продолжува да се бори и се труди да ја подигне свеста за важноста од рано откривање на оваа болест.

Своевремено откри и дека пишува проштални писма и снима спотови за своите најблиски и дека пронашла песна која ја сака на погребот.

Станува збор за познатата песна „Tears in Heaven“, која важи за една од најголемите балади во историјата на рокенролот, а таа одлучила во што сака да биде закопана.

– Знам како сакам да одам на другиот свет. Подготвив фустан што го добив од една од моите најдобри пријатели пред неколку години. Се чувствувам посебно во него. Сакам да бидам убава. Сакам сите да ме паметат на најдобар начин. Во последните месеци се обидувам да поправам некои врски, да разговарам со луѓе кои ги повредив – свесно и несвесно. Сакам да го живеам животот што го имам максимално и да уживам во малкуто време што ми преостанува – изјави Шенен за американските медиуми.

Би можело да ве интересира

Добитникот на Еми ја продава куќата, поради штрајкот во Холивуд останал без пари за храна

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Никол Кидман го „пецна“ Том Круз: „Сега можам да носам штикли“

Предраг Петровиќ

Позираше без фотошоп за насловна, а сите гледаат во нејзините пазуви

Ана Ололовска

Ѕвездата на филмот „Американска пита“ се најде на листата на 100 највлијателни во 2023 година

Предраг Петровиќ

Хали Бери позираше целосно гола на тераса: Општ колапс на мрежите поради оваа фотографија

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Славна актерка: Не знам зошто мајка ми дозволи да позирам гола на 10 години

Катерина Ѓуровски