(ВИДЕО) Никол Кидман го „пецна“ Том Круз: „Сега можам да носам штикли“

Од:

Никол Кидман, актерка позната по проектите како „Big Little Lies“ и „Eyes Wide Shut“, некогаш беше во брак со мегаѕвездата Том Круз.

Малку е познато дека Кидман веднаш по разводот го прозва Круз поради неговата висина, со оглед на тоа дека се знаеше дека актерката е повисока од нејзиниот поранешен сопруг за цели 10 сантиметри.

Бракот на Том Круз и Никол Кидман траеше речиси 12 години, а парот се разведе во 2001 година. Набргу потоа, Кидман отиде на интервјуа за нејзината страна од приказната, а големото прашање што сите требаше да го одговорат беше „Зошто?“.

На интернет кружи видео од тогашното интервју со Никол Кидман на снимањето кај Дејвид Летерман. Имено, недолго по разводот, победиле неконтролираните мисли и Кидман го прозва Круз поради неговата висина, па рече дека сега може слободно да носи штикли.

Иако се работи за нејзиниот личен живот, актерката од Мулен Руж не се воздржуваше да го повика Том Круз за една од неговите најголеми слабости. Како актер од 170 сантиметри, Том Круз наводно бил несигурен со својата висина.

На прашањето за разводот со Круз, актерката едноставно се насмевна пред камерата и без пардон изјави:

„Па, сега можам да носам штикли“, изусти Никол Кидман.

Публиката на повиците на Кидман реагираше со бурна смеа.

Би можело да ве интересира

Добитникот на Еми ја продава куќата, поради штрајкот во Холивуд останал без пари за храна

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Том Круз маѓепсан од Шакира: На повидок е нов пар

Предраг Петровиќ

Позната актерка која умира, се разведува, а нејзиниот сопруг се грижи само за едно

Ана Ололовска

Позираше без фотошоп за насловна, а сите гледаат во нејзините пазуви

Ана Ололовска

Ѕвездата на филмот „Американска пита“ се најде на листата на 100 највлијателни во 2023 година

Предраг Петровиќ

Хали Бери позираше целосно гола на тераса: Општ колапс на мрежите поради оваа фотографија

Ана Ололовска