Ќерката на Том Круз ќе открие се за него и за култот, со години немаат никаков контакт

Од:

Сури Круз некогаш беше најпознатото бебе во Америка. Раѓањето на ќерката на Том Круз и Кејти Холмс на 18 април 2006 година предизвика глобално лудило за првиот поглед на малото девојче.

На само пет месеци, таа дебитираше во прегратките на нејзините родители на насловната страница на Vanity Fair.

Таа во четвртокот наполни 18 години и се соочува со избор: да се врати на славата што ја имаше како девојче (кога имаше блогови посветени на нејзината мода) или да го задржи приватниот живот што мајка и го изгради откако поднесе барање за развод од нејзиниот татко.

Темнокосата тинејџерка порасна на Менхетен главно заштитена од центарот на вниманието со нејзината грижлива и заштитничка мајка, далеку од скиентолошката црква на нејзиниот татко, која не е дел од нејзиниот живот од 2013 година, една година по нејзиниот развод.

Во времето на нивното разделување, беше објавено дека Кејти одлучила да го прекине бракот од страв дека ќе ја одгледа својата ќерка како скиентолог поради опсесијата на Том со религијата.

“Сури повеќе не го познава својот татко. Таа не поминала ни малку време со него десет години”, открил извор за Дејли Меил минатата година.

Ќе биде многу интересно кога ќе наполни 18 години“.

Тој додаде дека „не ги гледа неговите филмови“ и дека „не учествува во нејзиниот живот“.

Сепак, Том ја плаќа школарината.

„Според документите за развод, тој се согласил да и плаќа на Кети 400.000 долари месечно додека Сури не наполни 18 години“, додал инсајдерот.

Се верува дека Холмс потпишала повеќе документи кои ја спречуваат да зборува за нејзиниот брак со Круз и за нејзините искуства во скиентологијата. Но, кога Сури ќе наполни 18 години, државата Њујорк ја прогласува за возрасна и законски се смета за возрасна.

Ова ќе и овозможи да зборува за нејзиниот татко, неговите верувања и нивниот раскол.

Тони Ортега, кој со децении ја истражува скиентологијата, изјави за Page Six: „Сури беше премногу млада за да потпише каков било договор, но сега ќе може слободно да зборува ако сака и ќе биде многу интересно“.

Инаку, Том Круз исто така беше во брак со Никол Кидман повеќе од 10 години и парот има две деца: Изабела Кидман Круз и Конор Круз.

Би можело да ве интересира

Том Круз има девојка по 15 години осаменост

(ВИДЕО) Том Круз маѓепсан од Шакира: На повидок е нов пар

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Никол Кидман го „пецна“ Том Круз: „Сега можам да носам штикли“

Предраг Петровиќ

Новинар пред 24 години ветил дека ќе го изеде својот чевел ако излезе новиот „Топ Ган“ – сега го направи тоа

Предраг Петровиќ

Том Круз во најопасниот каскадерски потфат досега

Ана Ололовска

АУДИО: Том Круз разбеснет, пцуе филмаџии што не ги почитувале мерките против коронавирусот

Жарко Настоски