Том Круз во најопасниот каскадерски потфат досега

Од:

Том Круз вчера го претстави она што тој самиот го нарече – најопасниот каскадерски трик на сите времиња. Се работи за сцена од претстојниот филм „Невозможна мисија 7“.

Круз, познат по опасните сцени каде што самиот ги изведува каскадерските маневри, тука вози мотор по стрмен предел кој се спушта од џиновска карпа, во Норвешка, па потоа се фрла во воздух пред да го отвори падобранот. Видеото и разговорот меѓу глумецот и режисерот Кристофер Меквери за подвигот беа прикажани на собирот на кинематографи и директори на холивудски студија во Лас Вегас.

– Oва е најопасното нешто што сум се обидел да го направам, а работиме на тоа со години. Сакав да го направам ова од кога бев малечок!, изјави Круз.

Во новото продолжение, суперагентот Итан Хант почнува нова мисија која ветува серија акциони сцени од кои запира здивот. „Невозможна мисија 7“ треба да излезе во мај 2022 година со едногодишно задоцнување поради пандемијата што го прекина снимањето во Италија, па тоа проддолжи во Норвешка и Велика Британија.

Би можело да ве интересира

Награда за животно дело за Квентин Тарантино во Рим

Ана Ололовска

Ентони Хопкинс ќе глуми во новиот филм на Флоријан Зелер-„Син“, продолжение на оскаровскиот „Татко“

Ана Ололовска

Марк Хармон ја напушти „Нејви“

Ана Ололовска

Холивуд гласа за штрајк викендов

Ана Ололовска

Дев Пател: По „Сиромашниот милионер“ бев како јастог во тенџере

Ана Ололовска

Џони Деп за „културата на исклучување“ во Холивуд

Ана Ололовска