Позираше без фотошоп за насловна, а сите гледаат во нејзините пазуви

Од:

Холивудската актерка Рејчел МекАдамс неодамна сними едиторијал за магазинот „Bustle“, инсистирајќи нејзините фотографии да бидат минимално обработени за да се прикажат нејзиното лице и тело во вистинско светло, какви што навистина се. Природни и убави.

Познатата 44-годишна девојка позираше во бел, тесен фустан без градник, а потоа во црн, заводлив корсет со тантела и широки панталони, а на двете фотографии и се гледаат влакната на пазувите, што укажува дека Рејчел е љубител на природното и не е опседната да изгледа беспрекорно или според наметнати стандарди.

„На ова снимање носам долна облека од латекс. Но, родив две деца. Ова е моето тело и мислам дека е важно да му го покажам на светот онакво какво што е навистина. Во ред е да изгледате најдобро што можете, да се работи на тоа и да се биде здрав, за секого е различно“, рече таа во интервју за Bustle.

Рејчел во едно интервју призна дека и ден денес се чувствува виновна затоа што паузирала од снимањето на врвот на кариерата, се повлекла од Холивуд и ги одбила главните улоги во култните филмови како „Iron Man“, „Casino Royale“ и „The Devil Wears Prada“.

Би можело да ве интересира

Добитникот на Еми ја продава куќата, поради штрајкот во Холивуд останал без пари за храна

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Никол Кидман го „пецна“ Том Круз: „Сега можам да носам штикли“

Предраг Петровиќ

Позната актерка која умира, се разведува, а нејзиниот сопруг се грижи само за едно

Ана Ололовска

Ѕвездата на филмот „Американска пита“ се најде на листата на 100 највлијателни во 2023 година

Предраг Петровиќ

Хали Бери позираше целосно гола на тераса: Општ колапс на мрежите поради оваа фотографија

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Славна актерка: Не знам зошто мајка ми дозволи да позирам гола на 10 години

Катерина Ѓуровски